وبنوشت حجت الاسلام مهدي يوسفيان
مهدی بلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

در قرآن کریم بیش از 20 بار از یتیم و توجه به او یاد شده است و حتی یکی از مأموریت های حضرت خضر علیه السلام در سفری که حضرت موسی علیه السلام او را همراهی می کرد ترمیم دیواری بود که متعلق به بچه یتیم بود «و اما ديوار، از آنِ دو پسر [بچه‏] يتيم در آن شهر بود، و زيرِ آن، گنجى متعلق به آن دو بود، و پدرشان [مردى‏] نيكوكار بود، پس پروردگار تو خواست آن دو [يتيم‏] به حدّ رشد برسند و گنجينه خود را -كه رحمتى از جانب پروردگارت بود- بيرون آورند.» (کهف/82).

دوستی می گفت در شهر ما (شهرضا) مرد خوبی بود به نام یدالله که به یدالله پهلوان مشهور بود. وی باغی بیرون شهر داشت. یک بار هنگام مراجعت از باغ و در مسیر برگشت به خانه دجار سانحه شد و پایش روی سیم برهنه برق رفت و از دنیا رفت. این خبر در شهر پیچید. مردم با شنیدن این خبر ناراحت شده و برای مراسم تشییع جنازه به بیمارستان رفتند. در بین اهالی شهر مرد چاقو کش و لاتی بود که او هم با شنیدن این خبر، به بیمارستان آمده بود. اما با سر و صدا و تهدید با چاقو نمی گذاشت جنازه را برای تشییع آماده کنند. او فریاد می زد پهلوان نمرده است. هر چه به او گفتند که همه می میرند و پهلوان هم یکی مانند دیگران، قبول نمی کرد. تا اینکه دکترها و پرستاران برای ساکت کردن او، به پهلوان شوک الکتریکی زدند و او را ماساژ دادند تا معلوم شود او مرده است. ناگهان پهلوان چشمانش را باز کرد و به دنیا برگشت و به هوش آمد.

چند روزی از این واقعه گذشت. یک بار برادرم پیش پهلوان رفت و قضیه را جویا شد. پهلوان گفت فکر می کنم به خاطر چند بچه یتیم خدا عمر دوباره به من داد. آن روز صبح (روز حادثه) به قصد سرکشی به باغ راه افتادم. نزدیک که شدم دیدم از درون باغ صدا می آید. آهسته نزدیک دیوار رفتم و نگاه کردم دیدم چند بچه از ایتام شهر داخال باغ مشغول خوردن میوه هستند. خم شدم تا مرا نبینند. پیش خود گفتم امروز میوه های باغ، روزی این بچه های یتیم است. تصمیم گرفتم برگردم. حتی دستم را به زنگوله گردن الاغ گرفتم تا صدا نکند و بچه ها متوجه نشوند. برگشتم که آن حادثه ها (رفتن پایم روی سیم برق... هیاهوی آن مرد چاقو کش...) اتفاق افتاد.

چقدر خوب است ما هم به نیت عمل به دستور خدا و به نیت یتیم نوازی از بچه های امام حسین علیه السلام دست مجبت و نوازشی بر سر و روی یتیمان بکشیم....

طبقه بندی: بدون دسته
نوشته شده در تاریخ پنج شنبه چهاردهم دی 1391 توسط مهدی یوسفیان | بدون نظر
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
By Ashoora.ir & Blog Skin
قالب وبلاگ