وبنوشت حجت الاسلام مهدي يوسفيان
مهدی بلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
ظهوری در غیبت
وقتي سخن از ظهور به ميان مي آيد احساس دلپذيري به آدمي دست مي دهد. دورانی که ظهور زيبائي ها و انتشار خوبي ها، جان و تن خستگان را نشاط مي بخشد و برق شادي در چشمان اميدواران روشن مي كند. در آن روزگار، حكومتي استقرار می یابد كه مظهر صفات جمال و زيبايي پروردگار عالم است و در ساحت آن، بشر به تمامي آرمان هاي فراموش شده خود دست مي يابد.
دورنمایی از حکومت موعود
عدالت فراگير؛ در روايات فراوان، مهمترين ره آورد قيام و انقلاب حضرت مهدي علیه السلام پر شدن جهان از عدالت و دادگري شمرده شده است. امام صادق علیه السلام در اين باره فرمود: «به خدا قسم، عدالت را در خانه هاي مردم خواهد برد آنچنان كه سرما و گرما به درون خانه‌ها نفوذ مي كند.»
رشد فكري و اخلاقي و ايماني؛ فراگير شدن عدالت در جامعه به سبب تربيت صحيح افراد و رواج فرهنگ قرآن و عترت در جامعه است و در روايات ما به رشد فكري و اخلاقي و ايماني مردم در حاكميت امام مهدي علیه السلام تصريح شده است. امام باقر علیه السلام فرمود: «وقتي قائم ما قيام كند دست (عنايت) خويش بر سر بندگان خدا نهد و به بركت آن عقل و خرد آنها به كمال رسد.»
اتحاد و همدلي؛ برابر روايات، جمعيتي كه تحت حاكميت جهاني امام مهدي علیه السلام بسر مي برند، با هم متّحد و صميمي خواهند بود و در زمان بر پايي دولت مهدوي جايي براي كينه و دشمني نسبت به يكديگر در دل هاي بندگان خدا نخواهد ماند. امام علي علیه السلام فرمود: «وقتي قائم ما قيام كند، كينه از دل هاي بندگان برود.»؛ در آن زمان همگان به برادري و اُخوّت قرآني باز مي گردند. امام صادق علیه السلام در وصف روزگار سبز مهدوي فرمود: «]در آن ايام[ خداوند وحدت و اُلفت بين قلوب پريشان و پراكنده برقرار كند.».
سلامت جسمي و رواني؛ در دولت كريمه مهدوي بيماري هاي جسمي و رواني انسان از بين مي رود. امام صادق علیه السلام فرمود: «هنگامي كه حضرت قائم قيام كند، خداوند بيماري ها را از مؤمنان دور مي سازد و تندرستي را به آنان باز مي گرداند.»
خير و بركت فراوان؛ از دستاوردهاي بزرگ حكومت قائم آل محمد صلوات الله علیهم خير و بركت فراوان و بي سابقه است. امام صادق علیه السلام فرمود: «خداوند به سبب او (امام مهدي علیه السلام) بركات آسمان ها و زمين را جاري مي كند. ]در ايام دولت او[ آسمان مي بارد و زمين دانه مي دهد.»
حاكميت اسلام و نابودي كفر؛ در سايه حاكميت آن حجت پروردگار بانگ توحید همه جا را فرا خواهد گرفت. امام باقر علیه السلام در توضيح آيه «وَقاتِلُوهُمْ حَتّي لاتَكُونَ فِتْنَةٌ وَيكُونَ الدّينُ كُلُّه لِلّه» فرمود: «تأويل اين آيه هنوز نيامده است و هرگاه قائم ما قيام كند آنكس كه زمان او را در يابد، تأويل اين آيه را خواهد ديد و هر آينه ]در آن زمان [دين محمّد صلی الله علیه و آله و سلم به هركجا كه شب مي رسد خواهد رسيد (و عالم گير خواهد شد) به گونه اي كه بر سطح زمين، اثري از شرك نخواهد ماند همانگونه كه خداوند فرموده ]وعده نموده[ است؟!»
امنيّت عمومي؛ در حاكميت امام مهدي علیه السلام امنيّت كه از بزرگترين نعمت هاي الهي و از عالي ترين آرزوهاي انسان است، به دست مي آيد. خداوند متعال در قرآن كريم فرموده است: «خدا به كساني از شما كه ايمان آورده‌اند... وعده داده كه به يقين در روي زمين، ايشان را خليفه (و حاكم) گرداند... و پس از اينكه در ترس و نگراني قرار داشتند، امنيّت و آرامش را به ايشان عطا فرمايد...». و امام صادق علیه السلام در معني اين آيه فرمود: «اين آيه درباره قائم  علیه السلام و يارانش نازل شده است.»
ظهور در قلب
شنیدن این همه زیبایی، انسان را به وجد می آورد، و این سؤال را در ذهن مردمان روزگار غیبت ایجاد می کند که آیا ما هیچ بهره ای از آن همه خوبی ها نخواهیم داشت؟ آیا ما باید در محرومیت کامل به سر ببریم؟
شاید فرمایش امام سجاد علیه السلام پاسخی به این سؤال باشد. آن حضرت فرمود: «مردم زمان غيبت آن امام كه معتقد به امامت و منتظر ظهور او هستند از مردم هر زمانى برترند، زيرا خداى تعالى عقل و فهم و معرفتى به آنها عطا فرموده است كه غيبت نزد آنان به منزله مشاهده است‏».
آری، کسی که امام زمان علیه السلام در قلب او ظهور کرده و حضور یافته باشد به آثار و الطاف دوران ظهور دست خواهد یافت. در زندگی او عدالت موج می زند و در ارتباطش با دیگران حقوق دینی و انسانی را رعایت می کند؛ رشد فکری و اخلاقی پیدا کرده و جان و قلبش را اخلاق نیکو فرا گرفته و طبق معیار عقل سلیم گام برمی دارد؛ واقعاً دیگران را برادر خود می داند و هیچ کینه و بغضی به سایرین ندارد؛ سلامتی قلب و آرامش و راحتی، جان و تنش را می نوازد؛ زندگی او پر خیر و برکت شده و هم خود و هم دیگران از زندگی سرشار از صفا و محبت و خیر او بهره مند می شوند؛ دین در قلب او حاکم ­شده و رفتار و کردار او بر پایه اراده و دستور خداوند تنظیم می شود؛ امنیت و آرامش قلب و روح او را فرا می گیرد و با انهدام همه عوامل تهدید فکری و اخلاقی، اعتقادی راسخ و بدون تزلزل در جانش استقرار پیدا می کند.
خداوند انشاءالله توفیق درک حضرت در ظاهر و باطن به همه ما عنایت کرده و زندگی ما را بر پایه خواست و اراده­اش قرار دهد....

طبقه بندی: بدون دسته
نوشته شده در تاریخ دوشنبه بیست و هفتم خرداد 1392 توسط مهدی یوسفیان | بدون نظر
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
By Ashoora.ir & Blog Skin
قالب وبلاگ